fbpx

Kasulik juhend

Madratsi puhastamine

Millest alustada?

Mida teha, kui madratsile satub plekk?

Madratsi puhastamine

Madratsi puhastamine tekstiilipesuriga

Madratsi puhastamine on oluline osa kodu üldisest tervise ja hügieeni tagamisel. Õige lähenemine sellele ülesandele aitab mitte ainult säilitada madratsi eluiga, vaid ka tagada hea une ning vähendada allergiate ja hingamisteede probleemide riski.

Kui madratsile satub vedelikuplekk, tuleks see võimalusel kohe puhta ja kuiva lapiga kuivatada. Seejärel tuleks plekile pihustada spetsiaalset Kärcher puhastusvahendit umbes 10 cm kauguselt. Lase puhastusvahendil 5-10 minutit mõjuda, enne pesuri kasutamist.     Tekstiilipesuri rentimisel saad kaasa tasuta Kärcheri originaal puhastusvahendi, mis on spetsiaalselt mõeldud tekstiili pesemiseks. Kui peale puhastusvahendi välja imemist on plekk endiselt näha, siis korda tegevust vajadusel kaks korda.Peale pesuri kasutamise lõpetamist kalla valgesse ämbrisse kogunenud must vesi potist alla ja loputa puhta veega. Kui masinasse on jäänud veel puhast vett siis tuleks see tekstiilipesuri otsikuga imeda anumast välja. Siis koguneb vesi valgesse anumasse ja see omakorda tühjendada. Toitejuhtme võib kerida väljavolditavale konksule.

Seadme esmakordsel kasutamisel palun tutvu kindlasti tekstiilipesuri kasutusjuhendiga.

Miks on oluline madratsi puhastamine?

Madratsi puhastamine on oluline mitmel põhjusel, millest mõned võivad mõjutada une kvaliteeti ja üldist tervist. Siin on mõned peamised põhjused, miks on oluline regulaarselt puhastada madratsit:

Allergeenide eemaldamine: Madrats võib aja jooksul koguda tolmulesti, kodutolmu ja teisi allergeene, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone. Regulaarne puhastamine aitab neid ära hoida ja tagab tervislikuma magamiskeskkonna.

Hingamisteede tervis: Tolmulestad ja muud mikroorganismid võivad tekitada hingamisteede probleeme, eriti inimestele, kes kannatavad astma või allergiate all. Puhastatud madrats aitab vähendada nende osakesi, parandades seeläbi õhukvaliteeti.

Vältimaks ebameeldivaid lõhnu: Madrats võib aja jooksul koguda higi, kehavedelikke ja muid aineid, mis võivad põhjustada ebameeldivaid lõhnu. Puhastamine aitab eemaldada need lõhnad, tagades värskema une.

Täiendav kaitse plekkide vastu: Madratsi regulaarne puhastamine aitab ennetada plekkide teket. Kiire reageerimine plekkidele võib aidata vältida püsivaid plekke ja pikendada madratsi eluiga.

Parandab üldist une kvaliteeti: Puhas ja värske magamiskeskkond on seotud parema une kvaliteediga. Madratsi regulaarne puhastamine võib aidata luua mugavama ja tervislikuma uneala.

Madratsi pikema eluea tagamine: Hoolitsetud madrats kestab tavaliselt kauem. Tolm, mustus ja plekid võivad aja jooksul madratsi kiiremini kahjustada. Puhastamine aitab säilitada madratsi struktuuri ja materjale.

Seega, madratsi puhastamine ei ole mitte ainult esteetiline küsimus, vaid see on oluline osa üldisest koduhooldusest ja tervise tagamisest. Regulaarne puhastamine võib aidata säilitada madratsi puhtust, värskust ning luua optimaalsed tingimused tervislikuks ja mugavaks uneks.

Madratsi puhastamine

Kuidas hooldada ja puhastada madratsit?

 1. Regulaarne tolmuimemine: Tolmuime madratsit regulaarselt, kasutades pehmet otsikut. See aitab eemaldada pinnale kogunenud tolmu ja allergiat tekitavaid osakesi.
 2. Pöörake madratsit: Pöörake madratsit regulaarselt, et tagada ühtlane kulumine ja vältida süvendite teket. Mõned madratsid on kahepoolse kasutusega, seega pööramine võib pikendada nende eluiga.
 3.  Tuulutamine: Võimalusel vii madrats õue tuulduma. Värskes õhus kuivab niiskus ja lõhnad kiiremini ning päikesevalgus aitab hävitada baktereid ja mikroobe.
 4.  Tekstiilipesuriga puhastamine: Kasuta tekstiilipesurit sügavpuhastamiseks. Järgi tootja juhiseid ja vali õiged puhastuslahused. See eemaldab sügavad plekid ja desinfitseerib madratsi pinda.
 5. Madratsikate kasutamine: Kasuta madratsi kaitseks veekindlat madratsikatet. See aitab vältida vedelike imendumist ja kaitseb madratsit plekkide eest.
 6. Voodipesu vahetamine: Vaheta voodipesu regulaarselt, et vältida bakterite ja tolmulestade levikut madratsile.
 7. Õige temperatuur ja niiskustase: Hoia ruumi õhutemperatuur ja niiskustase optimaalsel tasemel, et ennetada hallituse teket madratsis.
 8. Jälgi tootja soovitusi: Järgi alati madratsi hooldamiseks antud juhiseid ja soovitusi, et mitte kahjustada garantiitingimusi või materjale.

Broneeri tekstiilipesur telefonil

Kontaktid

Võta meiega

ühendust

Email

info@tekstiilipesurirent24.ee

Avatud

Esmaspäevast - pühapäevani 9:00 - 21:00

Asukoht: Jaama 1a

Sõida kohale kasutades Waze või Google Mapsi.

Broneeri tekstiilipesur

  Tekstiilipesuri rent24

  Tekstiilipesurirent24 tegeleb puhastusseadmete rendiga Tallinnas. Kärcher puhastusseadmed eemaldavad ka kõige keerulisemad plekid Sinu diivanilt, vaibalt või auto istmetelt.

  Kontaktid

  error: